28. september 2020

Masser af medaljer og ros til de nye tømrersvende

undefined

Vi er super stole over vores nye tømrerelever, som har fået uddelt ikke mindre end 6 medajler og en masse ros. Godt gået! 

På billedet ses siddende fra venstre:
Andreas Galsgaard Urup, udlært på Uddannelsescenter Holstebro, antaget
Ali Baksi, udlært hos Søren V. Jensen A/S Lemvig, antaget
Jacob Bjerring Strandbygaard, udlært hos Bendt K. Jensen A/S Ringkøbing, antaget
Frigance Banza, udlært hos Easy-proff Nykøbing M, antaget
Tobias Østervemb Kirk, udlært hos tømrer & Snedker Steen Stensgård Lemvig, antaget med sølv
Mathias Lundegaard Nielsen Horshauge, Udlært hos Gunnars Glas Holstebro, antaget med Bronze
Mathias Mortensen, Udlært hos Tømrer & Snedkermester Torben Frandsen ApS Vemb, antaget med Sølv
Mikkel Brogaard Nielsen, Udlært hos Spjald Tømrer og Snedker A/S Spjald, antaget
Frederik Petersen, Udlært hos Dan Andersen ApS. Vemb, antaget

Stående i 2 række fra venstre:
Alexander Nørgaard Bott, Udlært hos tømrerfirmaet Struer A/S Struer, antaget
Mads Laumann Boutrup, Udlært hos Sørvad Tømrer og Snedker ApS Sørvad, antaget med sølv
Christian Winkel Wittus, Udlært hos Søren V. Jensen A/S Lemvig, antaget med ros
Marco Krarup Jensen, Udlært hos Johns Tømrerfirma John Nielsen Struer, antaget
Martin Lyngsø Poulsen, Udlært hos Åge Pedersen ApS Hurup, antaget
Lasse Friis Jacobsen, Udlært hos Vem Byg ApS Holstebro, antaget med ros
Kasper Kaaslev Mulvad Øllgaard Pedersen, Udlært hos Tømrer- og Murerfirma Jensen og Jensen A/S Holstebro, antaget med ros
Jonas Winther Krogh, Udlært hos Dybe Tømrer- og Snedkerforretning ApS Lemvig, antaget.
Jeppe Berthelsen, Udlært hos Tjl Con ApS Holstebro, antaget med ros
Martin Rønn Lillelund, Udlært hos Tømrerfirmaet Henning Pedersen A/S Struer, antaget
Andreas Bøge Kirkegaard, Udlært hos Vejlø´s Byggeforretning ApS Holstebro, antaget med sølv
Rasmus Nissen Hansen, Udlært hos Holmsland Tømrer- og Maskinsnedkeri A/S Ringkøbing, antaget

3 række fra venstre:
Marcus Sandgård Poulsen, Udlært på Uddannelsescenter Holstebro, antaget med sølv
Steffen Pedersen, Udlært hos Gert s. Andersen A/S Ringkøbing, antaget
Aske Grønne Christensen, Udlært hos Bjørnkjær tømrerfirma ApS Vinderup, antaget
Nichlas Ulnits, Udlært hos TJ Byg Mejrup ApS Mejrup, antaget
Niklas Mollerup Skaderis, Udlært hos Midtjysk Albyg A/S Aulum, antaget
Almin Hodzic, Udlært hos Bjarne Thomsen Tømrer- og Snedkerfirma ApS Vinderup, antaget
Rasmus Vigsø Hansen, Udlært hos Rosenberg Madsen Lemvig A/S Lemvig, antaget
Frederik Gadegaard Nørgaard Udlært hos Tømrer- og Snedkermester Torben Frandsen ApS Vemb, antaget med ros
Sigurd Østergaard Tandrup, Udlært hos Børge Lind og Sønner A/S Struer, antaget
Kasper David Arberg Nielsen, Udlært hos Kenneth Mathiasen Ringkøbing, antaget
Jeppe Odgaard Sørensen, udlært hos Jens Jensen Tømrer & Snedker A/S Holstebro, antaget
Jacob Harbo Stefansen, Udlært hos Mejrup Hindkjær Tømrer- og Bygningssnedker ApS Holstebro, antaget
Jesper Dyreborg Vedel, Udlært hos Jens Jensen Mure- og Entreprenør A/S Holstebro, antaget

Ikke på billedet:
Der er Malte Østergaard, Udlært hos Tømrerfirmaet Lund & Refsgaard ApS Ikast, antaget
Mikkel Præst, Udlært hos Skak byg og Montage ApS Tarm, antaget

Vil du også værer tømrer?